Pro nadšence

Setkání 2015

Čtvrté setkání Nippon Retro ...

Ahoj Všem.
Máme to opět za sebou a uteklo to jako voda. Počasí nás dvakrát pozlobilo. Přijíždějící ze západu si deště užili v pátek večer dostatečně. V sobotu odpoledne pršelo jen chvilku a zlehka. Důležité je, že program to nikterak nenarušilo. Sobotní výlet za zajímavým cíle a to do muzea Auto moto veterán klubu Česká Ves byl za příjemného počasí. Muzeum se dle ohlasu líbilo a návrat do Račího údolí byl individuální. Po návratu se opět soutěžilo v ovládání motocyklu. A jak to celé dopadlo? Za muže vyhrál Mirek, který jel i s tandemem na Honda CB 250 mimo to nezklamal a přívlastek “ Půlnoční jezdec “ si hrdě již potřetí udržel. Jako druhý skončil Nico na Suzuki DR 800 a třetí Pepa na Jawa 350. Ženy si to rozdělily takto: první byla Liba na Honda CL 250, druhá Hanka na Yamaha XS 500 a třetí Alena na BMW 650.
Nesmím zapomenou na trochu statistiky.
Motocyklů, které jsem odchytil a zapsal samozřejmě i s pomocí Kamily bylo celkově 143 kusů a z toho Japonců do roku 1990 bylo 46. Do zmiňovaného roku se ještě dostaly 3 Jawy , BSA, Moto Guzzi, BMW side a Harley-Davidson.
Po ose dorazylo taky šest žen a půlka se dostala do Japonců do roku 1990. Taky jsme měli návštěvu ze zahraničí. Martin ze Slovenska, který byl jako nejvzdálenější účastník 352 km a pět přátel ze sousedního Polska. Nejstarší účastník byl Mirek 73 let na Honda CX 500 a nejmladší byl Mates 16 let na Suzuki GT 125. Byla udělena cena kutil na poslední chvíli, kterou obdržel Štefan na Yamaha XS 400. Motocykly in natura obdrželi: Mirek na Honda CB 750 four, Peťa na Suzuki GS 650 GT, Pavel na Kawasaki Z 1000.
Samozřejmě proběhla i slíbená presentace Himalajská sedla na motocyklu Royal Enfield a Srbsko.
Žel, inzerovaná Arménie ztroskotala.Večer dál pokračoval volnou zábavou a družným rozhovorem, který podpořil stánek s pivem a dobrotami na grilu.
Neděle byla krásná a slunečná. Nastal čas se loučit a odjet domů.
Musíme opět poděkovat provozovateli Račího údolí a sponzorům uvedeným v rubrice různé odkazy.
Za rok ahoj …